Természetes altatók, nyugtatók
Nehezen megy az elalvás? Gyakori éjszakai ébredés és álmatlan forgolódás jellemzi az éjszakáid? Sajnos az alvászavar, a minőségi alvás hiánya, a fáradt ébredés egyre gyakoribb és elterjedtebb, rendkívül sokakat érintő probléma.
De mit tehetünk, ha nem szeretnénk altatókhoz nyúlni a hozzászokás és a mellékhatások veszélye miatt?
Jó hírünk van! Léteznek olyan természetes altatók, nyugtatók, alvást segítő vitaminok, és egyéb alvást segítő eszközök, melyek nem okoznak mellékhatást, gyógyszer és vegyszermentesen segítik elő a jobb alvást, a nyugodtabb éjszakákat és a kipihent ébredést.
Nézz körül webáruházunkban! Nálunk számos alvást segítő megoldást találsz gondosan válogatva, mint például anatómiai párnák, prémium alvómaszkok és füldugók, alvást segítő vitaminok, illóolajok, hang- és fényterápiás eszközök, alvás figylő okosórák.
FLOW focus & memory - természetes agyserkentő és energiafokozó kapszula 120 db
FLOW Relax & Night - természetes stressz csökkentő és alvás segítő kapszula 120 db
FLOW focus & memory - természetes agyserkentő és energiafokozó kapszula 180 db
FLOW Relax & Night - természetes stressz csökkentő és alvás segítő kapszula 180 db
Az álmatlanság és más alvásproblémák kezelése érdekében egyre többen és egyre gyakrabban az altatókhoz fordulnak. A legtöbb altató azonban nem javasolt hosszú távú használatra. Általánosságban elmondható, hogy szinte az összes altató gyógyszernél előfordulhatnak negatív hatások. Ilyenek lehetnek*:
- Túlságosan elhúzódó hatás: Az altatót szedők jelentős hányada tapasztalja, hogy a nyugtató hatás az ébredés után is fennmarad, így napközben is túlzott álmosságot vagy lelassult gondolkodást okoz. Ez a probléma leginkább azok számára aggasztó, akik reggel autót vezetnek, vagy nagy koncentrációt igénylő munkát végeznek.
- A hozzászokás veszélye: Az altatók hosszútávú, rendszeres használata során előfordulhat, hogy a szervezet már nem reagál az addig megszokott mennyiségre. Ilyenkor sokaknál emelni kell az elalváshoz szükséges mennyiséget. A túl nagy dózis viszont növelheti a mellékhatások kockázatát. További probléma, hogy az altatók használatának hirtelen leállítása elvonási tüneteket válthat ki.
- Zavartság, a koordináció elvesztése. Az erős nyugtató hatás miatt egyesek zavartnak érezhetik magukat, szédülhetnek. Ennek eredményeként közvetlenül lefekvés előtt vagy éjszaka ki vannak téve az esések vagy más balesetek veszélyének.
- Rendellenes viselkedés: Az altató bevétele után néhányaknál előfordulhat, hogy furcsa viselkedést tanúsítanak. Közben részben alszanak, és nincsenek tudatában cselekedeteiknek. Ez a viselkedés az egyszerű dolgoktól, például a beszédtől az összetettebb tevékenységekig, például az alvajárásig terjedhet.
- Allergiás reakció: Bár az altatók által kiváltott allergiás reakciók ritkák, azonban néhány embernél súlyos állapothoz is vezethetnek. Minden altató betegtájékoztatójában szerepel az allergiás reakció, mint mellékhatás veszélye.
- Más gyógyszerekkel való kölcsönhatás: Az altatók kölcsönhatásba léphetnek más gyógyszerekkel, és potenciálisan megváltoztathatják azok hatékonyságát vagy a szervezetre gyakorolt hatását.
- Mellékhatások: Egyes altatók negatív hatással lehetnek más egészségügyi állapotokra. Például a depressziós tünetek romlását okozhatják, míg más esetben előfordulhat nehezített légzés is, mely kifejezetten kockázatos például az alvási apnoéban szenvedőknek.
*Forrás: https://www.sleepfoundation.org/sleep-aids
A gyógyszerek esetében fennálló veszélyekkel szemben a természetes altatók és nyugtatók legfőbb előnye, hogy:
- Nem okoznak hozzászokást.
- Mellékhatás mentesen támogatják a könnyebb álomba szenderülést.
- Csökkenthetik az éjszakai felébredés valószínűségét.
- Az alvás javulásával enyhül a nappali álmosság, az alváshiány okozta koncentrációs zavar, és csökken számos egészségügyi probléma veszélye.
Ide tartoznak az alábbi vény nélkül kapható alvás segítő vitaminok, és a különféle alvás segítő eszközök és illóolajok.
Természetes altató hatású vitaminok, étrend kiegészítők, gyógynövények
L-triptofán
A triptofán egy olyan aminosav, amely felelős a szerotonin, a melatonin és a kinurenin hormonok termeléséért és ezáltal képes csökkenteni a stresszt és elősegíteni a nyugodt alvást.
Ashwaghandha
Ősi keleti orvosláson alapuló, manapság igencsak elterjedt és rendszeresen használt gyógynövény. Stresszcsökkentő hatású, és a szorongás tüneteit is csökkentheti.
Valeriana
A Valeriana, más néven orvosi macskagyökér egy olyan gyógynövény, mely az idegrendszerre van nyugtató hatással. Természetes úton segít javítani az alvás minőségét és gyorsítja az elalvás folyamatát. Ezenkívül enyhíti a szorongást, segít a fáradtság, kimerültség leküzdésében, de a stresszes szituációknál is hasznát vehetjük.
Sárgadinnye kivonat (szuperoxid diszmutáz)
Több kutatás kimutatta, hogy a szuperoxid diszmutáz az oxidatív stressz ellen kifejezetten jól támogatja a szervezet természetes védekező képességét. Pozitívan hat továbbá olyan stressz okozta tünetekre, mint az alvászavar, ingerlékenység és fáradtság.
Magnézium
A magnézium hozzájárul az idegrendszer, az izmok normál működéséhez, továbbá segíti a normális pszichológiai funkciók fenntartását, a sejtregenerációt. Pontosan ezért kifejezetten hozzájárul a pihentető, regeneráló alváshoz.
Természetes altató hatású illóolajok
A hálószobában érdemes bevetni néhány nyugtató hatású, természetes illóolajat, aromát a könnyed elalvás támogatására.
A levendula egy nagyon közkedvelt, extra nyugtató hatású virágos illóolaj. Enyhíti a szorongást, a stresszt és a depressziót.
A kamilla szintén segíthet legyőzni az álmatlanságot a szorongás csökkentésével és a depresszió enyhítésével.
A vetiver illóolaj nyugtató és földelő aromájának köszönhetően ideális például masszázsterápia során.
Alvást segítő illóolaj kollekciónkban nyugtató, altató és energizáló hatású illóolajokat válogattunk a jobb alvás és az energikus nappalok támogatására.
Nyugtató hatású, relaxációs eszközök
Különleges alvást segítő készülékeink fénnyel és hanggal támogatják az esti lecsengést, ellazulást és a nap végi relaxációt. Segíthetnek mély álomba szenderülni, és tökéletes kiegészítői a különféle relaxációs gyakorlatoknak, és légzés technikáknak.
Az ébresztőfény egy kiváló választás a klasszikus ébresztőóra helyett. Nemcsak ébredéskor vesszük hasznát, hanem az úgynevezett „napnyugta funkciója” a fokozatosan halványodó fény hormonháztartásra gyakorolt hatásán keresztül a természetes elalvást támogatja. Reggelente pedig egy nagyon szeretnivaló helyettesítője a kellemetlen hangú ébresztőórának. Lassan emelkedő, egyre erősödő fénye fokozatosan készíti fel a testet az ébredésre, a hormontermelés aktivizálásával természetes és kipihent ébredést biztosít.