Miben segít a harapásemelő sín?
A harapásemelő sín egy vékony gumiszerű sín, mely gyakorlatilag ütközőként funkcionál az alsó és felső fogsor között, így enyhíti az akaratlanul is fellépő őrlő, csikorgató mozgást, ami a tüneteidet okozza. Mivel védő réteget képez a két fogsor között, a nyomás csökken, a fogak kopását enyhíti, vagy akár teljesen megszünteti.
Az egyik fogsort teljesen befedi, így azon a másik fogsor elcsúszik, nem tudnak többé összeakadni, nem következik be a fogak csikorgatása, kopása.
A harapásemelő sín a fogak összeszorításakor, csikorgatásakor fellépő nyomást egyenletesen eloszlatja és hatásosan csökkenti a fogsor teljes felületén. De nemcsak a fogakat, hanem a rágó ízületet is védi a túlterhelődéstől azzal, hogy megváltoztatja az alsó és felső állkapocs helyzetét. Az állkapocs és rágó izmok ellazulnak, a fogak felszíne, szélei is védve lesznek a kopástól, a fogzománc pedig a sérüléstől.
Hogyan használd a harapásemelőt?
Az otthoni körülmények között forró vízben formázható, úgynevezett meleg vizes harapásemelő fogvédő egy egyszerű megoldás lehet a problémádra.
Forró vízbe mártva a harapásemelő anyaga megolvad. Egy pici várakozást követően lehűl annyira, hogy a szájba lehet helyezni, és a saját fogazatra igazítani, nyomkodni az ujjak és a nyelv segítségével.
Az alsó VAGY a felső fogsorra is lehet helyezni. Érdemes próbálgatni, melyik a kényelmes viselet, mert nem mindenkinek ugyanaz válik be!
Többnyire éjszaka, alvás közben kell fogsorunkra helyezve viselni, de súlyosabb panaszok esetén nappal is javasolt hordani.
Előfordulhat, hogy a fogcsikorgató személy nehezen tudja megszokni a sínt, ilyenkor érdemes rövidebb időszakokkal szoktatni magunkat a viseléséhez. Szintén sokat segít, ha újabb felmelegítéssel újra formázzuk a fogvédőt. Az anyag ollóval formázható, vágható is, így ténylegesen az egyedi adottságokra, fogazatra szabható.
Nagyon ritkán előfordulhat, hogy olyan erős a fogcsikorgatás, hogy a csikorgató személy a fogvédőt elkoptatja, szétharapja. Nálunk a probléma gazdaságosan megoldható, hiszen fogvédőink jelentősen olcsóbbak, mint a fogorvos által készített változatok, továbbá egy dobozban két sín található, így gyakorlatilag dupla készletet szállítunk.
Mennyi idő hozzászokni a harapásemelőhöz?
Gyakran merül fel a kérdés még a fogorvosi rendelőkben is, hogy mennyi idő alatt lehet megszokni a harapásemelő viselését? Az igazság az, hogy ez teljesen egyén függő. Néhányan nehezebben szoknak hozzá, hogy valami van éjjel a szájukban, ez megváltoztatja a már megszokott alvási rutint. Míg mások szinte azonnal alkalmazkodnak.
Tapasztalatunk szerint néhány nap, esetleg hét után viselése megszokható, ami bőven megéri az áldozatot, hiszen azonnali védelmet nyújt a fogazatnak.
Harapásemelő tisztítása
Minden használat után tisztítsd meg a fogvédőt! Ezt végezheted fogkrémmel, szájvízzel, vagy antibakteriális fogászati tisztítókkal is tetszésed szerint.
Egy dologra érdemes figyelni, elkerülendő az anyag olvadását: tisztítás közben a forró vizet kerüld! A legjobb higiénia és kényelem érdekében javasoljuk továbbá, hogy 2-3 havonta cseréld le a fogvédődet!
A harapásemelő sín tehát hatékony és gazdaságos megoldás éjszakai fogcsikorgatás ellen. Az általunk forgalmazott harapásemelő sín anyaga BPA PVC és latex mentes, úgynevezett ethylene vinyl acetate. További részletek a fogvédő oldalán olvashatók.
Tudj meg többet az alvásról!
További extra alvás segítő tippekért kövesd facebook és instagram oldalunkat, és olvasd rendszeresen a blogunkat! Fontos tudnod, hogy az alvás problémáddal nem vagy egyedül. Csatlakozz aludni vágyó közösségünkhöz, és meríts ötleteket a jobb alvás felé vezető úthoz! Hiszen láthatod, hogy átfogóan foglalkozunk az alvási problémákkal, melyekre számtalan szakértelemmel válogatott, természetes, gyógyszermentes alvás segítő megoldást is találsz nálunk.